Peelingi Chemiczne
Peeling chemiczny jest nieinwazyjnym zabiegiem, usuwającym powierzchowną warstwę naskórka. Zabieg najczęściej wykonywany jest za pomocą różnych substancji chemicznych, które aplikowane na skórę powodują jej złuszczanie a następnie regenerację.
Oprócz składników złuszczających, peelingi medyczne zawierają także inne substancje czynne, będące w stanie współdziałać z aktywnością kwasów. Redukują one nadmierne rogowacenie, pomagają usunąć przebarwienia, regulują wydzielanie łoju oraz mają wpływ na przebudowę kolagenu i elastyny. Dla każdego problemu dobieramy indywidualnie preparat.
Pracujemy na peelingach medycznych znanych laboratoriów kosmetycznych m.in. Epionce, Filorga, Enerpeel, Mediderma. Gwarantujemy skutecznie dobraną terapię, bezpieczeństwo i sterylną czystość podczas wykonywanych zabiegów.
Dzięki działaniu peelingów uzyskuje się poprawę stanu naskórka, a w wypadku peelingów średnich i głębokich również poprawę stanu skóry właściwej. W wyniku zabiegu jest ona bardziej gładka i elastyczna, zmarszczki zostają spłycone, a rozszerzone pory i zaskórniki usunięte.
Wskazania do peelingów chemicznych
-
starzenie się skóry, drobne zmarszczki
-
zmiany chorobowe skóry (trądzik zwykły, trądzik różowaty w okresie remisji)
-
blizny (również potrądzikowe)
-
przebarwienia
-
zaskórniki, rozszerzone pory
-
nadmierne rogowacenie skóry
-
jako idealne przygotowanie do zabiegu laserowego fotoodmładzania (znacznie zwiększa jego efekty)
Przeciwwskazania do wykonania peelingu
-
alergie skórne
-
aktywna opryszczka
-
ciąża, karmienie piersią
-
liczne znamiona melanocytowe, liczne teleangiektazje
-
choroby autoimmunologiczne
-
silna ekspozycja na słońce (nie dotyczy peelingu migdałowego)
-
skóra uszkodzona (otarcia, zranienia, nadżerki, skłonność do powstawania bliznowców
-
ciężka postać trądziku (torbiele ropne – konieczna wcześniejsza terapia farmakologiczna
-
stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy (do 2 miesięcy)
-
choroby autoimmunologiczne (kolagenozy, pęcherzyce)
-
doustna terapia pochodnymi wit. A (Roaccutane)- wymagana co najmniej półroczna przerwa
Najlepszy okres do wykonania peelingów to jesień (wrzesień-grudzień) oraz wczesna wiosna (koniec lutego-kwiecień). Nie należy przeprowadzać tych zabiegów latem oraz w okresie zimowym ( mróz pozbawia skórę bariery biolipidowej, co może przyczyniać się do podrażnień.
Kwalifikacja do zabiegu
Po ustaleniu oczekiwań pacjenta, lekarz lub kosmetolog przeprowadza wywiad medyczny i diagnozuje stan jego skóry. Na tej podstawie decyduje o kwalifikacji do zabiegu i rodzaju peelingu oraz jego stężeniu. Konsultacje są bezpłatne i niezobowiązujące do wykonania zabiegu.
Przed zabiegiem
Na kilka dni przed zabiegiem należy odstawić silnie działające kremy np. z siarką, retinolem lub tlenkiem benzoilu. Skóra nie powinna być podrażniona, dlatego należy unikać produktów do depilacji (kremy, wosk) i zabiegu elektrolizy. Mężczyźni nie powinni się golić na kilka godzin przed zabiegiem. Nie należy opalać się 14 dni przed zabiegiem.
Po zabiegu
Bezpośrednio po zabiegu należy unikać wysokich temperatur, intensywnych ćwiczeń i przez co najmniej miesiąc od ostatniego peelingu zalecamy bezwzględny zakaz opalania się (szczególnie ważne w przypadku osób o skłonnościach do przebarwień). Przez ten okres zalecane jest codzienne stosowanie kremów z filtrami (min SPF 30). Nie wolno stosować kremów z AHA przez okres 2 tygodni. Aby podtrzymać i efekt peelingu można stosować kremy z wit. C 2 x dziennie.
GRAFIK PRACY:
Zabiegi oraz konsultacje z zakresu KOSMETOLOGII ESTETYCZNEJ
odbywają się aktualnie tylko w piątki.
Masz wątpliwości?
Umów się na konsultację z Kosmetologiem, by dobrać odpowiedni zabieg do Twoich potrzeb
źródło: https://klinika-przemian.pl/zabiegi-na-twarz/peelingi-medyczne-kwasy/
Nasze prace
PORTFOLIO