Peelingi Chemiczne "KWASY"
Peeling chemiczny jest nieinwazyjnym zabiegiem, usuwającym powierzchowną warstwę naskórka. Zabieg najczęściej wykonywany jest za pomocą różnych substancji chemicznych, które aplikowane na skórę powodują jej złuszczanie a następnie regenerację.
Oprócz składników złuszczających, peelingi medyczne zawierają także inne substancje czynne, będące w stanie współdziałać z aktywnością kwasów. Redukują one nadmierne rogowacenie, pomagają usunąć przebarwienia, regulują wydzielanie łoju oraz mają wpływ na przebudowę kolagenu i elastyny. Dla każdego problemu dobieramy indywidualnie preparat.
Pracujemy na peelinach medycznych BioRePeelcl3, Farmona z serii new skin professional oraz Nalinuel.
Dzięki działaniu peelingów uzyskuje się poprawę stanu naskórka, a w wypadku peelingów średnich i głębokich również poprawę stanu skóry właściwej. W wyniku zabiegu jest ona bardziej gładka i elastyczna, zmarszczki zostają spłycone, a rozszerzone pory i zaskórniki usunięte.
Wskazania do peelingów chemicznych
-
starzenie się skóry, zmarszczki linie mimiczne
-
zmiany chorobowe skóry (trądzik zwykły, trądzik różowaty w okresie remisji)
-
blizny (również potrądzikowe)
-
przebarwienia, plamy starcze
-
zaskórniki, rozszerzone pory
-
nadmierne rogowacenie skóry, łuszczenie się
-
skóra tłusta przetłuszczająca się
-
skóra sucha i nadmiernie przesuszona
-
brak gęstości skóry i nadmierne napięcie z uczucie suchości.
-
jako idealne przygotowanie do zabiegu laserowego fotoodmładzania (znacznie zwiększa jego efekty)
Przeciwwskazania do wykonania peelingu
-
alergie skórne
-
aktywna opryszczka
-
ciąża, karmienie piersią
-
liczne znamiona melanocytowe, liczne teleangiektazje
-
choroby autoimmunologiczne
-
świeża opalenizna
-
skóra uszkodzona (otarcia, zranienia, nadżerki, skłonność do powstawania bliznowców
-
ciężka postać trądziku (torbiele ropne – konieczna wcześniejsza terapia farmakologiczna
-
stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy (do 2 miesięcy)
-
choroby autoimmunologiczne (kolagenozy, pęcherzyce)
-
doustna terapia pochodnymi wit. A (Izotec, Roaccutane)- wymagana co najmniej półroczna przerwa
Najlepszy okres do wykonania peelingów to jesień (wrzesień-grudzień) oraz wczesna wiosna (koniec lutego-kwiecień). Jednak koktaile kwasowe na których pracujemy możesz wykonać również latem, przy zachowaniu szczególnej ostrożności. Aktualnie dla kosmetologów i lekarzy dostępne są mieszanki z substancjami łagodzącymi nawet silnie działające kwasy dlatego można pracowac na nich cały rok oczywiście z zachowaniem szczególnej ostrozności oraz trzymaniem się zaleceń pozabiegowych.
Kwalifikacja do zabiegu
Po wypełnieniu karty pacjenta oraz po ustaleniu oczekiwań pacjenta, kosmetolog przeprowadza wywiad medyczny i diagnozuje stan jego skóry. Na tej podstawie decyduje o kwalifikacji do zabiegu i rodzaju peelingu oraz jego stężeniu. Konsultacje są bezpłatne i niezobowiązujące do wykonania zabiegu.
Przed zabiegiem
Na kilka dni przed zabiegiem należy odstawić silnie działające kremy np. z siarką, retinolem lub tlenkiem benzoilu. Skóra nie powinna być podrażniona, dlatego należy unikać produktów do depilacji (kremy, wosk) i zabiegu elektrolizy. Mężczyźni nie powinni się golić na kilka godzin przed zabiegiem. Nie należy opalać się 14 dni przed zabiegiem.
Leki typu IZOTEC należy odstawić 6 miesięcy przed eksfoliacja kwasami.
Po zabiegu
Bezpośrednio po zabiegu należy unikać wysokich temperatur, intensywnych ćwiczeń i przez co najmniej miesiąc od ostatniego peelingu zalecamy bezwzględny zakaz opalania się (szczególnie ważne w przypadku osób o skłonnościach do przebarwień). Przez okres około tygodnia bezwzględnie należy stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym SPF50 Aby podtrzymać i efekt peelingu można stosować kremy z wit. C
Masz wątpliwości?
Umów się na konsultację z Kosmetologiem, by dobrać odpowiedni zabieg do Twoich potrzeb
Serdecznie zapraszamy! Stuknij tutaj by przejśc na stronę rezerwacji online z opisem peelingów na których pracujemy. zakładka PEELINGI CHEMICZNE/KWASY
Nasze prace
PORTFOLIO