top of page

Masaż kamieniem Gua Sha

Masaż kamieniem Gua Sha wykonujemy jako dodatek do masażu liftingującego Kobido. Masaż Gua Sha to doskonały sposób na wydrenowanie skóry, pozbycie się obrzęków oraz jako masaż odmładzający i odżywczy dla skóry twarzy i szyi. Potenguje on, tak że odmładzające efekty masażu Kobido.

IMG-20230202-WA0002.jpg

Gua Sha to tradycyjna chińska metoda pielęgnacji przeciwzmarszczkowej. Gua sha stosowano równiez w celach leczniczych jednak aktualnie jest doskonałą i wysoce skuteczną metodą odmładzającą skórę, redukującą napięcia mięśniowe i usuwającą obrzęki. "Gua" oznacza skrobać "Sha" oznacza zaczerwienienie skóry. Pod wpływem nacisku i pocierania kamieniem, skóra staje się ciepła i zaczerwieniona, co jest efektem rozszerzenia się naczyń krwionośnych. Tym samym pobudzany jest drenaż, czyli przepływ krwi i limfy, dzięki czemu skóra staje się dotleniona, uruchamia się proces detoksykacji. Struktura i kształt kamienia nie jest przypadkowa. Przypomina on serce, a każda krawędź jest przeznaczona do konkretnej partii twarzy lub szyi. 

Masaż kamieniem Gua Sha to sztuka, która niesie ze sobą dobroczynne działanie minerałów oraz inne pozytywne efekty takie jak spłycenie i usunięcie zmarszczek, drenaż limfatyczny(usunięcie obrzęków) ujędrnienie i wygładzenie skóry, zmniejsza wydzielanie sebum i zmiękcza skórę, usuwa toksyny, podnosi owal twarzy.

Spróbuj nieziemsko przyjemnego i skutecznego masażu kamieniem Gua Sha

w Studio Balans workout & massage :) 

bottom of page