top of page

Fala Uderzeniowa

akustyczna

LECZENIE BÓLU FALĄ UDERZENIOWĄ to innowacyjna, zaawansowana metoda fizjoterapeutyczna, która wykorzystuje energię z fali akustycznej (skokowy wzrost ciśnienia)  Jest to skuteczny zabieg stosowany w rehabilitacji schorzeń narządu ruchu, przeciwbólowo, w zyrodnieniach, oraz w kosmetologii

Jest określana jako okresowe wahania ciśnienia, które bardzo szybko rozprasza się w przestrzeni. Fala uderzeniowa cechuje się niezwykle gwałtownym wzrostem amplitudy ciśnienia: 50–100 MPa. Taka wartość przypisana jest do jej przedniej części.

Leczenie falą uderzeniową to bardzo efektywna metoda stosowana w rehabilitacji. Jest to jeden z najbardziej skutecznych sposobów leczenia przeciwbólowego w schorzeniach narządu ruchu. Bardzo duża efektywność tej metody powoduje, że fala uderzeniowa jest bardzo często stosowana i ma dobre opinie wśród pacjentów. Efektem fali uderzeniowej jest działanie przeciwbólowe, a także zwiększenie się ukrwienia w miejscu stosowania, regeneracja i gojenie tkanek

Fala uderzeniowa (akustyczna) ma też szerokie działanie w KOSMETOLOGII

stosowana w redukcji upartego cellulitu oraz nadmiaru tkanki tłuszczowej. 

Intensywne impulsy w postaci fali akustycznej skompresowanego powietrza działaja poprzez mechaniczne rozbijanie  zwłóknień otaczających guzki cellulitu. Energia która dostaje sie głębiej tworzy uszkodzenia w błonie komórek tłuszczowych stymulując proces lipolizy ( ich wydalania z organizmu  ). 

EFEKTY FALI UDERZENIOWEJ

Rezultatem terapii falą uderzeniową jest działanie przeciwbólowe, przyspieszenie procesów regeneracji tkanek, intensyfikacja syntezy kolagenu oraz proces angiogenezy, czyli tworzenia nowych naczyń krwionośnych. Działem fizjoterapii, który wykorzystuje falę uderzeniową jest fizykoterapia. Działa na usuwanie wapniejących fibroblastów, chamuje receptory nerwowe odpowidzialne za oczuwanie bólu, poprawia krążenie oraz działa przeciwbólowo. 

CZY FALA UDERZENIOWA BOLI?

W zależności od tego w jakim stanie przychodzi pacjent. Jeżeli przed rozpoczęciem zabiegu występuje ból o dużym natężeniu, fala uderzeniowa może powodować ból lub dyskomfort w szczególności w początkowym stadium zabiegu. 

Sam zabieg jest jednak krótki. 

W Studio Balans pracujemy w sposób najbardziej komfortowy dla pacjentów. 

W trosce o komfort pacjentów staramy sie jak najbardziej ograniczyć ewentualne doznania bólowe. 

__________________________________

WSKAZANIA:

▪️ Zapnienia zwyrodnieniowe przczepów scięgien

▪️ Łokieć golfisty/tenisisty

▪️ Ostroga piętowa ( wszystkie statia ) 

▪️ Zapalenie rozcięgna podeszwowego 

▪️ Bóle mięśniowe 

▪️ Wzmożone napięcie mięśniowe

__________________________________

PRZECIWWSKAZANIA

▪️ Osteoporoza 

▪️ Infekcje tkanek miękknich

▪️ Okres wzrostu kostnego ( nastolatki ) 

▪️ Problemy z krążeniem

▪️ Zaburzona krzepliwość krwi ( ryzyko krwiaków )

▪️ Cukrzyca

▪️ Ciąża

▪️ Kruchość kości

W Studio Balans łączymy zabieg FALI UDERZENIOWEJ z TERAPIĄ MANUALNĄ.

Takie połączenie to kompleksowy sposób na leczenie dolegliwości zwyrodnieniowych i bólowych.

Zapraszamy :)

Fala-akustyczna.jpg
Fala-akustyczna.jpg

Fala uderzeniowa

Jest to innowacyjny zabieg medyczny który doskonale eliminuje zmiany zwapnieniowe i zwyrodnieniowe i działa wyszczuplająco.

  • Instagram
  • Facebook
  • TikTok

Polub nas na Facebooku,  Instagramie i TikToku!

bottom of page