top of page

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa ( znana również jako "Dermapen" mimo iż jest to zastrzeżona nazwa dla urządzenia) to jeden z najskuteczniejszych zabiegów antyaging. Daje on najlepsze efekty w stymulacji produkcji kolagenu i elastyny poprzez zastosowanie tzw skin needdling

Zabieg ten polega na wielokrotnym nakłuwaniu skóry sterylnymi mikro igiełkami w leczony obszar wywołując kontrolowane uszkodzenie skóry, silnie ją stymulując do odbudowy i produkcji kolagenu przez fibroblasty.

Skin needling wykorzystuje naturalne mechanizmy obronne organizmu. Wykonane za pomocą specjalnego urządzenia tzw "pena" mikrourazy stymulują skórę do produkcji kolagenu. Jest to szczególnie pożądany proces w obszarach, gdzie wystąpił zanik tego cennego białka, czyli w miejscu powstania zmarszczek czy blizn. Dzięki Skin needling skóra jest sprężysta, jędrna i gładka.

Ten zabieg może przynieść niesamowite efekty w walce z przebarwieniami zmarszczkami i wiotkościa skóry. Mikronakłuwania pobudzają produkcję melaniny, czyli naturalnego pigmentu naszej skóry. Proces ten przyczynia się do odbudowy melanocytów, czyli komórek pigmentowych w skórze. Taka kuracja działa nie tylko na piegi i plamy starcze, ale także białe plamki. Po zabiegu skóra stopniowo wraca do naturalnego, jednolitego odcienia.

CIEKAWOSTKA

Już samo nakłuwanie skóry w sposób kontrolowany i na odpowiedniej głębokości może przynieść doskonałe efekty liftingujące i silnie odmładzające. Stosując ampułki takie jak BTX, Aminokwasy, peptydy czy koktaile witaminowe i inne możemy osiągnąć efekty dostosowane do określonego typu skóry oraz jej potrzeb. 

CZY TO BOLI?

Generalnie mezoterapia mikroigłowa może być odczuwalna. Napewno nie jest to zabieg całkowicie bezbolesny. Jednak odczucie zależy bezpośrednio od progu bólu osoby poddającej się zabiegowi. W trakcie zabiegu może byc odczuwalny dyskomfort.

DLA KOGO ? / WSKAZANIA

🔸 zmarszczki: kurze łapki, zmarszczka palacza,  głęboka bruzda nosowo-wargowa,  bruzdy na czole i lwia zmarszczka wszelkie zmarszczki mimiczne i grawitacyjne. 

🔸rozszerzone pory

🔸 opadający owal twarzy 

🔸 profilaktyka przeciwskarzeniowa

🔸skóra wiotka, zmęczona, poszarzała

🔸przebarwienia, piegi, czy plamy starcze 

🔸blizny potrądzikowe, pooparzeniowe, rozstępy

🔸Przebarwienia i nierównomierny koloryt skóry

__________________________

PRZECIWWSKAZANIA - zapoznaj się z nimi koniecznie

🔸Terapie przeciwzakrzepowe (antykoagulanty)

🔸Skłonności do keloidów (blizny przerostowe)

🔸 Stany zapalne organizmy

🔸 Kuracja retinolem i jego pochodnymi do 3 miesięcy po zakończeniu terapii

🔸Świeża opalenizna

🔸Aktywne terapie stosowane miejscowo w miejscu wykonywania zabiegu

🔸 Aktywna opryszczka

🔸 Zabiegi chirurgiczne w miejscy wykonywania zabiegu do  3 miesięcy po. 

🔸 Depilacja laserowa w miejscy wykonywania zabiegu

🔸Choroby autoimmunologiczne ( SM, łuszczyca, bielactwo) 

🔸 Hemofilia

🔸 Toksyna Botulinowa do 2 tyg po

PREPARATY

Pracujemy tylko na sprawdzonych, najwyższej jakości preparatach m. in.  DIVES,  INFINI  VENOME i innych.

Dobór preparatów jest wykonany na miejscu po diagnozie skóry. W zależności od tego czego potrzebuje Twoja skóra, by wyglądać młodziej, piękniej i promienniej. 

W zależności od tego czy np nie możesz uporać się z przebarwieniami, nierównym kolorytem, wiotkością czy zmarszczkami, dobieramy odpowiedni preparat lub preparaty i za pomocą urządzenia wprowadzamy je pod skórę. 

Mezoterapia mikroigłowa zawsze wykonywana jest w połączeniu:  twarz + szyja + dekolt

chyba że klient zrezygnuje z którejś partii. 

Mezoterapie mikroigłową stosujemy również w połączeniu z ozonowaniem skóry na poziomie komórkowym - DARSONVALIZACJĄ. zabieg ten wzmacnia i dezynfekuje skórę zmiejszając tym bardziej ryzyko zanieczyszczeń. Ma silne działanie bakteriobójcze, pomaga zwalczać opryszczkę oraz wypryski na twarzy.

Wytwarza sterylizację ozonową, działa bakteriobójczo. Wspomaga walkę z trądzikiem, reguluje produkcję sebum.

Może zwiększać pH i przywraca jego neutralny poziom.

Pomaga przyspieszyć krążenie krwi i metabolizm.

Ma działanie anti-aging, przeciwzmarszczkowe oraz ujędrnia skórę.

MEZOTERAPIA SKÓRY GŁOWY? 

Mezoterapia mikroigłowa skutecznie stosowana jest rownież w walce z łysieniem i wypadaniem włosów. Działa doskonale na mieszki włosowe wzmacniając równiez efekty stosowanych terapii farmakologicznych przeciwwypadaniu włosów. Jest to innowacyjny, bardzo skuteczny i efektywny zabieg wpływający na porost włosów oraz zapobiegający ich utracie. 

Zabieg poprawia mikrocyrkulację naczyń włosowatych i hamuje tzw. 5α reduktazę czyli enzym aktywujący DHT, który jest odpowiedzialny za wypadanie włosów. Terapia polecana jest w przypadku wypadania włosów, łysienia, w celu pobudzenia uśpionych mieszków włosowych, stymulacji odrostu włosów oraz ich odżywienia i wzmocnienia. Stanowi również doskonałą profilaktykę przeciw wypadaniu włosów.

Każda wizyta poprzedzona jest wywiadem oraz uzupełnieniem karty klienta.

Serdecznie zapraszamy :) 

W razie pytań zachęcamy do kontaktu. 

Słodkie 16 Urodziny Zdjęcie Społecznościowe Media Post.png

Mezoterapia mikroigłowa

Skinneedling to jedna z najskuteczniejszych metod mikroiniekcji w odmładzaniu skóry i produkcji kolagenu!

  • Instagram
  • Facebook
  • TikTok

Polub nas na Facebooku,  Instagramie i TikToku!

bottom of page