top of page

Karboksyterapia

Terapia dwutlenkiem węgla karboksyterapia CO2  polega na usuwu tkanki tłuszczowej, cellulitu, cieni, worków oraz obrzęków wokół oczu. Młoda, świeżo wyglądająca skóra i twarz, a także sylwetka bez rozstępów to ogromny atut. Pomaga w realizacji wielu zadań, dodaje pewności siebie i sprawia, że człowiek może znacznie więcej. Dlatego współcześni ludzie coraz większą wagę przykładają do zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej i pielęgnacji ciała. Elementem, który doskonale uzupełnia wymienione zadania, mogą być nieinwazyjne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Bez wątpienia działaniem, które góruje nad innymi zabiegami, jest Karboksyterapia. Znana była już od lat trzydziestych dwudziestego wieku. Jest to terapia, która polega na użyciu czynnika, jakim jest dwutlenek węgla. Zabieg karboksyterapii wykorzystywano wówczas głównie do leczenia zaburzeń krążenia kończyn dolnych. Stosowana była również w chorobach stawów, a także serca. Obecnie należy do najczęściej wykorzystywanych rozwiązań, za których pośrednictwem usuwa się komórki tłuszczowe, cellulit, worki pod oczami. Karboksyterapia  sprawia, że twarz staje się piękniejsza! Zabieg z użyciem innowacyjnego urządzenia umożliwia również redukcję tkanki tłuszczowej.

Ta mezoterapia wykorzystująca dwutlenek węgla przychodzi z pomocą także na widoczne zmarszczki, teleangiektazje, łuszczycę, blizny, a ponadto wypadanie włosów. Laser poprawia stan skóry głowy!

Na czym polega karboksyterapia i jak działa?

Karboksyterapia jest to niezwykle innowacyjny proces używany na całym świecie wyróżniający się szerokim spektrum działania. Stosuje ona dwutlenek węgla i działa bardzo szybko. Prowadzi do zwiększonego przepływu krwi, usuwa ona tkankę tłuszczową, cellulit, cienie, worki i obrzęki wokół oczu, teleangiektazje, zmarszczki, leczy łuszczycę, redukuje rozstępy, blizny oraz wypadanie włosów. Co więcej, badania kliniczne dowodzą, że zabieg polegający na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla poprawia elastyczność, cyrkulację krwi w tkankach, stymuluje do produkcji kolagenu, redukuje zmarszczki mimiczne oraz pomaga zmniejszyć lokalnie umiejscowione depozyty tłuszczu. Warto podkreślić, że już w latach dziewięćdziesiątych zaczęto stosować karboksyterapię w redukcji cellulitu. Ponadto, był to również czas, który pozwolił odkrywać coraz więcej zastosowań tej techniki w medycynie estetycznej. Obecnie zabieg nadal zaskakuje naukowców, którzy dowiadują się, jak wiele daje ta mezoterapia.

Zabieg dwutlenkiem węgla jest to metoda określana inaczej mianem infuzji podgrzanego CO2. Dzięki niej dochodzi do zwiększenia przepływu krwi, tlenu, a także innych składników odżywczych do problematycznego obszaru. Za jej sprawą pobudzone zostają czynniki wzrostu śródbłonka naczyniowego. W wyniku działania poprawia się mikrokrążenie i następuje odnowa komórek. Reakcją skóry na iniekcje dwutlenku węgla jest kontrolowany stan zapalny, dzięki któremu następuje stymulacja produkcji elastyny i kolagenu. Do upływie paru miesięcy po zabiegu trwa remodeling, któremu towarzyszy skurcz włókien kolagenowych, co skutkuje zwiększoną sprężystością skóry. Zwiększony przepływ krwi sprawia, że Twoje rozstępy będą mniej widoczne nawet o 80% po serii zabiegów.

 

Karboksyterapia jest to innowacyjna metoda dla ciała, która umożliwia także likwidację blizn i zmarszczek. Istotne jest to, że skóra w tym miejscu staje się wyraźnie poprawiona już po kilku zabiegach polegających na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla poprzez zastosowanie igły.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu karboksyterapii?

Niestety nie każdy może skorzystać z efektów, jakie zapewnia karboksyterapia. Istnieją pewne przeciwwskazania i ryzyko, jeśli chodzi o te procesy.

Jako elementy uniemożliwiające przeprowadzenie tego nieinwazyjnego zabiegu z zakresu medycyny estetycznej wymienia się między innymi: przebyte zawały serca, choroby płuc, ostre zakrzepowe zapalenie żył, przebyty udar, atak niedokrwienny, czy ciężkie nadciśnienie tętnicze. Może to być również dławica piersiowa. Choroby i przypadki sprawiające, że lekarz odmówi Ci tego zabiegu to także: niewydolność serca, ciąża, okres karmienia piersią, choroba nowotworowa, przewlekła niewydolność oddechowa, otwarte rany w miejscu wykonywania zabiegu, cukrzyca, a ponadto ciężka anemia.

 

GRAFIK PRACY:

Zabiegi oraz konsultacje z zakresu KOSMETOLOGII ESTETYCZNEJ

odbywają się aktualnie tylko w piątki.

Masz wątpliwości?

Umów się na konsultację z Kosmetologiem, by dobrać odpowiedni zabieg do Twoich potrzeb

źródlo: https://klinika-przemian.pl/zabiegi-na-cialo/karboksyterapia-co2/

Strzykawka

Karboksyterapia

Odzyskaj młodzieńczą świeżość i promienny wygląd

  • Instagram
  • Facebook
  • TikTok

Polub nas na Facebooku,  Instagramie i TikToku!

Nasze prace

PORTFOLIO

bottom of page