top of page

Masaż hawajski lomi lomi

Lomi lomi jest zdecydowanie jednym z najwspanialszych masaży, który daje całkowite długotrwałe ukojenie i wewnętrzny relaks dla ciała i ducha.
Charakteryzuje go przede wszystkim płynność ruchów, która daje fenomenalne uczucie odprężenia i odróżnia Lomi od masaży klasycznych. 

Przedstawimy Państwu krótką historię tego wyjątkowego, magicznego masażu.
Zapraszamy do lektury.

Historia Lomi Lomi


Lomi Lomi jest masażem wywodzącym się z rejonów Polinezji, jego ojczyzną są Hawaje.
W starożytności traktowany był bardziej jako rytuał niżeli sam masaż. Słowo "lomi" ma wiele znaczeń: "uciskać, ugniatać, pocierać", "praca nad wnętrzem" oraz zabawne określenie

"dotyk miękką łapą zadowolonego kota" (czyżby i Hawajczycy mieli jakiś sentyment do kotów? ;) )
Jest to masaż zarówno głęboko relaksacyjny, leczniczy jak i duchowy. Są to trzy aspekty masażu Lomi Lomi
Masaż Lomi śmiało można połączyć z "pracą z energią" (aspekt duchowy). Z Hawajskim masażem związana jest Filozofia Huny, zgodnie z którą przez świat i ciało ludzkie przenika energia zwana Maną, którą można wykorzystać do własnych potrzeb. W Lomi pracuje się nad wydobyciem i wzmocnieniem "Many" - energii siły wewnętrznej.
W starożytnych czasach masaż ten wykonywany był przez Kahunów jako rytuał wzmocnienia i przejścia w nowy etap życia (Kahuni - Hawajscy szamani, strażnicy wiedzy tajemnej i uzdrowienia). Zaszczyt lomi spotykał niewielu, był on przeznaczony dla wybrańców, którzy mieli wykonać dla swej społeczności szczególnie ważne "zadanie".

Rytuał Lomi wykonywany był przez wiele godzin, a gdy była taka potrzeba również dni.
Według Hawajczyków ból i stres którego doświadczamy w życiu codziennym jest wyrazem blokad energetycznych.
Choroby są natomiast następstwem tych blokad.
Schemat przedstawia to tak:

Napięcia --> Blokady --> Choroby
Blokady klinują wspomnianą już wcześniej "Manę".
Lomi służy temu by ją na nowo "odblokować"
Jest więc rewelacyjny dla Pań i Panów na co dzień ciężko pracujących, doświadczających przewlekłego stresu.
Przedstawiając historię należy również podkreślić, jak ważną rolę odgrywa Taniec Fregaty.
Są to specjalne kroki, które wykonuje się w masażu Lomi Lomi. Rozmasowywane są wtedy barki, szyja i okolice łopatek (aspekt relaksacyjny i terapeutyczny).

 

Przebieg i wykonanie


Wybierając się na masaż hawajski Lomi musimy przede wszystkim wyzbyć się strachu przed własną nagością
Jest to coś naturalnego, tacy się urodziliśmy.
Masaż odbywa się z nakryciem chustą służącą tylko do masażu Lomi Lomi.
Jeśli Panie się jednak krępują nagości, oczywiście mogą pozostać ubrane tak, by czuły się swobodnie. Jest to bowiem najważniejsze. Po to właśnie przychodzą państwo na masaż - dla siebie.
W pokoju, w którym odbywa się masaż Lomi Lomi rozbrzmiewa cichutko hawajska muzyka, a subtelny zapach kadzidła bądź świeczek roznosi się w powietrzu.
Masaż zaczynam od naoliwienia całego ciała.
Wszystkie kosmetyki, które stosujemy są profesjonalne oraz zdrowe dla skóry, a świeczki są TYLKO na olejach roślinnych, dzięki temu naturalnie pięknie pachną i nie drażnią noska 
Masowana jest każda część ciała (najpierw tył, następnie przód). Lomi charakteryzuje długi i płynny ruch z różnym naciskiem dostosowanym do miejsca.

To tak, jak wyobrazić sobie muzykę, zamknąć oczy i pozwolić sobie płynąć razem z nią.
Masaż ten ma pewien schemat, najważniejsze jest jednak by masować swobodnie i bez szablonowych zasad.
Ważne jest również nastawienie Klientki/Klienta, ponieważ jak było już powiedziane wyżej: na masaż przychodzą Państwo dla siebie i możecie wymagać wyjątkowej atmosfery i perfekcyjnie wykonanego masażu od kogoś, kto robi to z sercem.  Zrobimy wszystko, co w naszej mocy by Państwu to zapewnić.
Oczekuję, że przyjdą Państwo na Lomi Lomi z nastawieniem "Dziś jest mój dzień, moje święto", " Dziś poświęcam czas tylko sobie".
Masaż Trwa od 1,5 do 2h, jest to luźny czas, w którym Klient wyłącza się całkowicie lub nawet zdrzemnie, a po przebudzeniu będzie miło odczuwać przyjemne i rozluźniające skutki masażu hawajskiego :)
Po zakończeniu masażu leżą państwo jeszcze chwilkę, by powolutku wrócić do rzeczywistości i pozwolić stanowi błogości trwać jeszcze dłużej. Nie ma mowy o zrywaniu z leżanki.
Należy wczuć się w rytuał i podtrzymać owy stan do końca dnia, pijąc dużo wody oraz relaksując się
w domu...

 

W celach leczniczych wskazanie do masażu Lomi lomi to 5-10 zabiegów co 3 dni.
Podsumowując, masaż Lomi Lomi jest masażem całościowym w szerokim tego słowa znaczeniu.
Nie tylko działa rozluźniająco na mięśnie, ale również usuwa wszelkie blokady i napięcia.
W naturalny sposób leczy psychikę masowanego. Głęboko relaksuje i odpręża. Główną rolę odgrywa działanie harmonizujące, czyli przywrócenie lub wyrównanie oraz wzmocnienie wewnętrznej równowagi tak, by codzienność stała się łatwiejsza.

 

Lomi Lomi również:

 

- Pielęgnuje i odżywia skórę,
- Poprawia krążenie krwi i limfy,
- Pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu,
- Rozgrzewa mięśnie i usuwa napięcia,
- Łagodzi ból fizyczny i duchowy,
- Uelastycznia stawy.

Jesteś zapracowany, bądź mocno zestresowany? W najbliższym czasie masz dostać awans lub objąć ważne stanowisko? Przygotowujesz się do ważnej rozmowy lub egzaminu? Czujesz że jesteś "na zakręcie"? Chcesz zadbać o zdrowie, rozluźnić spięte mieście oraz zwyczajnie poprawić samopoczucie? ~ to idealny moment, by nas odwiedzić i poddać się hawajskiemu dotykowi...


Pozwól sobie nabrać dystansu do dręczących głowę spraw.

Zapraszamy serdecznie na masaż hawajski lomi lomi, a tak że zachęcamy do wykupienia go w formie prezentu jako bon upominkowy 

Czas trwania zbiegu: około 90 min

bottom of page