top of page

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż rozgrzanymi kamieniami stał się bardzo popularny w ostatnich latach.  Można doświadczyć go w wielu ośrodkach SPA oraz centrach terapeutycznych. Jest to wspaniałe doznanie duchowe oraz cielesne, masaż i terapia, którą ciężko porównać do innej nam znanej, ponieważ jest niewątpliwie jedyną w swoim rodzaju.

Idealny zabieg jako "randka w SPA" dla par, prezent dla kogoś bliskiego lub po prostu perfekcyjny sposób na relaks i ukojenie zmęczonych codziennością mięśni.

Historia masażu "Hot Stone"


Kolebką masażu Hot Stone nazywanego czasem "La Stone" jest oczywiście daleki wschód. Kamieni do masażu pierwszy raz zaczęto używać właśnie tam.
Tradycja  terapii sięga ok. 5000 lat wstecz. Stosowano ją w Indiach oraz z pewnością w kulturze majów.
Inne źródła podają, że leczenie rozgrzanymi kamieniami bazaltowymi było już wykorzystywane przez przedstawicieli północnoamerykańskich plemion indiańskich, którzy głęboko wierzyli w siłę natury, z którą harmonijną równowagę tworzą ciało i dusza.
W Chinach (tradycyjna medycyna chińska jest jedną z najstarszych metod leczenia) w dynastii Shang (ok. 2000 lat p.n.e.) rozgrzanych kamieni używano w celu regeneracji zmęczonych mięśni po ciężkiej pracy. W celach leczniczych kamienie stosowali również hawajscy Kahuni (znani również z masażu Lomi Lomi ;) ) oraz uzdrowicielki z Chile.
Japończycy stosowali technikę masażu Hot stone do zmniejszenia łaknienia.
W tym celu kładziono rozgrzane kamienie w okolicach żołądka.
Historia jest długa i ciekawa, oczywiście dla zainteresowanych, natomiast warto się teraz skupić na samych kamieniach oraz technikach.

 

Rodzaje kamieni


Do masażu Hot Stone wykorzystujemy właściwie dwa rodzaje kamieni:
pierwsze z nich to Kamienie Bazaltowe (Czarne) - pochodzenia wulkanicznego
oraz Kamienie Marmurowe (Białe).
My skupimy się na tych pierwszych, ponieważ taki zabieg mamy Państwu do zaoferowania
Kamienie bazaltowe do masażu "na ciepło" mają owalny kształt.
Są w 100% naturalne i szlifowane, tak by móc je odpowiednio wykorzystać w technikach.
Kamienie używane do masażu są pozyskiwane ze specjalnie wyselekcjonowanych obszarów o dużej aktywności wulkanicznej, a co za tym idzie czystych ekologicznie - Hawaje, Bali, Filipiny, Peru, Meksyk itd.
Są one różnej wielkości, ponieważ dostosowane są do odpowiednich części ciała. Masażyści nazywają je "kciukowe" i "lędźwiowe". Ściśle mówiąc dzielone są na małe i większe.
Mniejsze kładzie się na twarzy i umieszcza pomiędzy palcami u stóp,  większych używa się do masażu tułowia i kończyn, 

wykorzystując przy tym różne techniki i uzyskując efekt głębokiego relaksu, dzięki przepływowi pozytywnej energii ciepła i kreowaniu uczucia równowagi.

 

 

Wskazania i Przeciwwskazania do masażu

Hot Stone


Masaż kamieniami jest formą oddziaływania na organizm, która wykorzystuje bodźce mechaniczne w postaci ucisku na tkanki w celu wywołania fizjologicznych odczynów. Ciepło wykorzystuje się od wieków w leczeniu dolegliwości.
Pod wpływem wysokiej temperatury poprawia się ukrwienie, rozluźniają się mięśnie, rozszerzają naczynia krwionośne
co za tym idzie zwiększa się przepływ krwi przez mięśnie i dostarczane są substancje odżywcze.
Organizm oczyszcza się toksyn.
Masaż rozgrzanymi kamieniami zalecany jest w stanach wyczerpania psychofizycznego , problemach z przemianą materii, bólach mięśniowych, stanach zapalnych oraz stanach przeciążenia.
Jest zapewne perfekcyjnym uzupełnieniem kompleksowego działania fizjoterapeutycznego. Ma również zastosowanie
w gabinetach odnowy biologicznej przyspieszając procesy  samej odnowy również zwiększa zdolność wysiłkową organizmu.

Przeciwwskazania Hot Stone:
Stany alergiczne skóry; rany, oparzenia i otarcia; zapalenie węzłów chłonnych; zakrzepy; świeże zapalenie żył; nowotwory; gorączka.


Masaż rozgrzanymi kamieniami można polecić wszystkim. Jednym przyniesie odprężenie (jak w spa), drugiemu natomiast ulgę w dolegliwościach (aspekt terapeutyczny).


Choroby stawów, bóle tzw. "biurowe", bóle szyi i kręgosłupa, przemęczenie psychofizyczne i stres - kiedy dokucza Państwu choć jedna z wymienionych dolegliwości, szczególnie warto mu się poddać.
Jest to wspaniałe to uczucie.  Wystarczy jeden zabieg, by poczuć się jak młody bóg, wyzbyć się przygnębienia czy smutku, który nas trapi, zapomnieć o okropnych problemach.
Najlepsze - długotrwałe rezultaty osiągnie się po trzech, półtoragodzinnych zabiegach.

 

Na seans Hot stone zapraszamy po pracy i załatwieniu ważniejszych spraw, by w spokoju móc korzystać z dobrodziejstw tego cudownego zabiegu.

 

Zapraszamy serdecznie na masaż gorącymi kamieniami, a tak że zachęcamy do wykupienia go w formie prezentu jako bon upominkowy 

Czas trwania zabiegu: około 90min

bottom of page