top of page

Elektrostymulacja

Elektrostymulacja to wyjątkowe urządzenie, mające bardzo wiele zastosowań. Stosuje się je zarówno do przywrócenia mięśniom ich prawidłowej funkcji oraz dla wyszczuplenia i wymodelowania sylwetki.

Elektrostymujacja posiada niewielkich rozmiarów, płaskie diody elektryczne, które przykładane są do ciała pacjenta. 

Podczas zabiegu wywoływane są niewielkie, niebolesne impulsy elektryczne, które emitować mają skurcze mięśni, takie jak podczas treningu. 

Elektrostymulacja mięśni to bezpiecznana,sprawdzona klinicznie, nieinwazyjna metoda pobudzania i aktywowania określonych grup mięśniowych. Ponad to zwiększa krążenie krwi, co zapobiega zakrzepicy.

Jeśli nigdy nie korzystałeś/aś z elektrostymulacji mięśni może to brzmieć odrobine przerażająco, lecz w rzeczywistości to drobny zabieg, który emitować ma skurcze twoich mięśni. Wyobraź sobie, że robisz trening brzucha. Twoje mięśnie są pobudzane bodźcami zewnętrznymi których ich dostarczasz. Elektrostymulacja działa w ten sam sposób lecz zamiast ruchu wytwarzane są impulsy elektryczne o określonej częstotliwości. Dzięki czemu czujesz się tak samo jakgdybyś wykonał/a trening brzucha. 

Lecz zamiast ruszać się leżysz. Procesy, które zachodzą w organiźnie są jednakowe. 

Oczywiście w naszym studiu zalecamy ruch oraz deficyt kaloryczny jako główny czynnik utraty wagi. Jednak Elektrostymulacja silnie wspomaga proces chudnięcia, ponieważ imituje Twój trening. 

Zabiegi elektrosymulacji zalecane są w kontekscie zdrowotnym osobom, które z pewnych względów mają ograniczone możliwości ruchowe np osoby otyłe, po przebytych kontuzjach, z problemami stawowymi, oraz osłabionym po przebytych chorobach. 

Elektrostymulacja działa również wyszczuplająco i modelująco na ciało. Po dobraniu odpowiednich parametrów impulsy elektryczne wpływają na sprawność mięśni i zmiejsza obwód tkanki tłuszczowej.

Elektrostymujację stosować możemy na wszystkich partiach ciała, jednak najlepsze efekty zobaczymy na brzuchu udach oraz pośladkach, Kobiety często stosują elektrostymujację w celu podniesienia pośladków.  Ciało staje się bardziej jędrne i wyrzeźbione. 

Podsumowując zabieg elektrostymulacji ma więc dwa domyślne cele : działanie lecznicze i działanie wyszczuplające. 

Przeciwwskazania do zabiegu :

-choroby serca

-epilepsja

-stany zapalne skóry

-spastyczność

-nowotwory

-żylaki (nogi)

Zapraszamy serdecznie na zabieg elektrostymulacji mięśni.

Zabieg ten często łączony jest z innymi zabiegami i treningami.

Sprawdź pakiety i promocje :) 

Czas trwania zabiegu : do 30 min, w zależniości od potrzeb

 

Zdjęcie WhatsApp 2022-11-07 o 19.39.55.jpg
Zdjęcie WhatsApp 2022-11-07 o 19.39.55.jpg

Elektrostymulacja

mięśni

Podczas gdy Twoje ciało odpoczywa, mięśnie dzięki impulsom elektrycznym są aktywne!

  • Instagram
  • Facebook
  • TikTok

Polub nas na Facebooku,  Instagramie i TikToku!

bottom of page